LTE RadioHead | głowica dostępowa do sieci LTE

Głowica dostępowa LTE dla firm

LRH to głowica dostępowa (gateway) do sieci LTE. Urządzenie wykonane jest w standardzie przemysłowym, przeznaczone do pracy ciągłej pod dużym obciążeniem. LRH współpracuje z dowolnymi routerami WAN oraz Access Point’ami.

LRH jest rozwiązaniem sprzętowym. Urządzenie nie posiada własnego systemu operacyjnego, tylko prosty interfejs do połączenia LAN. Rozwiązanie takie ma trzy podstawowe zalety z punktu widzenia IT: eliminuje problemy z bezpieczeństwem systemów, upraszcza konstrukcję oraz zwiększa wydajność. Urządzenie pozwala na efektywną obsługę do 50 użytkowników w sieci LAN.

LRH zostało zaprojektowane przez spółkę inżynierów (byłych pracowników firmy Polkomtel), specjalistów od projektowania i pomiarów sieci radiowych. Zdobyte doświadczenia oraz znajomość technologii LTE od podszewki, zaowocowało urządzeniem, które wykorzystuje maksimum możliwości polskich sieci LTE. LRH jest jedynym urządzeniem na rynku, które osiąga transfer danych na poziomie 95Mbitów/s w LTE kategorii 3!

LTE RadioHead gateway

Prosta instalacja

Wystarczy wsunąć kartę SIM do czytnika, zamocować anteny i podłączyć do portu WAN swojego routera za pomocą kabla STP. Wyświetlacz na przednim panelu poinformuje nas o dostępnej technologii GSM oraz poziomie sygnału. Dzięki temu można łatwo i szybko ustalić najlepsze miejsce do montażu urządzenia. Dołączone oprogramowanie IRH Manager pozwala na zmianę profilu karty SIM lub utworzenie kilku profili dla różnych operatorów GSM. Przy pomocy oprogramowania można również określić technologię z jakiej ma korzystać LRH oraz zakres częstotliwości, np. tylko LTE w paśmie 1800MHz. Ponadto oprogramowanie pozwala na analizę sygnału GSM/LTE oraz obsługę wiadomości SMS i kodów USSD (doładowania, stan konta, aktywacja pakietów, itp).

Koncept LRH

W odróżnieniu od przemysłowych routerów LTE/3G rozdzielona jest część dostępowa RF od części sieciowej, głowica pozwala na optymalne umieszczenie tak aby pozyskać max sygnału RF. Optymalne chłodzenie zapewniające maksimum wydajności przy transmisji danych oraz obniżenie termicznego starzenia się układów PA, co istotne wpływa na zwiększenie niezawodności. Brak ingerencji w infrastrukturę IT, brak OS (czysty bare metal), obniżenie kosztów oraz eliminacja problemów bezpieczeństwa. Maksymalizacja wydajności, LRH osiąga wartości LTE CAT.3 podchodzące pod 95Mbps DL / 30Mbps UL! Żaden obecny na rynku przemysłowy router LTE nie jest w stanie osiągnąć takich wartości!

Przykładowe zastosowania LRH

  • podstawowy dostęp do Internetu,
  • łącza zapasowe (backup WAN),
  • obsługa konferencji oraz imprez plenerowych,
  • transmisja audio-video,
  • mobilny HotSpot.

Specyfikacja

Interfejs LTE

LTE: 800/900/1800/2100/2600 Mhz
UMTS/HSPA+: 900/2100 MHz
GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

Szybkość transmisji danych: do 100Mbps (odczyt), do 50Mbps (wysyłanie)

Obsługa MIMO TAK
Obsługa diversity TAK
Złącze antenowe 2x SMA(f)
Ethernet 1xRJ45 1Gbps z PoE
Zasilanie 24VDC lub PoE (24-48VDC)
Zakres temp. pracy -25ºC do +60ºC
Obudowa aluminium, IP40
Wymiary 175x130x35
Waga 580g

 

W zestawie:

  • LRH – jednostka główna
  • Zasilacz PoE
  • 2x antena LTE
  • Oprogramowanie IRH Manager
  • Gwarancja: 24 miesiące