RipEX | Aktualne oprogramowanie

RipEX

W nowej wersji oprogramowania zaimplementowano nowatorski protokół komunikacyjny w kanale radiowym - Base Driven Protocol. Jednak zmiana oprogramowania wiąże się z pewnymi niedogodnościami, otóż wersja 1.6 nie wspiera downgrade, czyli bezpiecznego powrotu do poprzedniej/starszej wersji, np. 1.5.7.0. Podczas aktualizacji urządzenie jest zerowane do ustawień fabrycznych! Również downgrade z wersji 1.6 do 1.5 skutkuje wyzerowaniem urządzenia. Najmocniej przepraszamy za tę niedogodność ale w związku z przebudową panelu zarządzania na potrzeby nowego protokołu BDP, jest to konieczne. Aktualizację najlepiej wykonać przy pomocy klucza USB. RipEX zapisze na nim ostatnią konfiguracją urządzenia, którą będzie można odtworzyć w nowej wersji oprogramowania.

Od wersji 1.7 otrzymujemy: tunelowanie IPSec/GRE, SNMPv3 + SNMP Traps oraz dodatkowe konto gościa. W wersji 1.8 znajdziemy QOS oraz tryb Nomadic.

UWAGA: Jeżeli wersja oprogramowania, aktualizowanego urządzenia jest niższa, niż 1.5.1.0, należy wykonać aktualizację pośrednią do jednej z wersji 1.5.1.0 - 1.5.7.0. Następnie można bezpiecznie zaktualizować oprogramowanie do wersji 1.6 - 1.9