NTS | Sieciowe Serwery Czasu

Serwery NTS to profesjonalne urządzenia zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce przez najlepszych inżynierów. Urządzenia nadzorują pracę czołowych banków, systemy kontroli lotów na wszystkich krajowych lotniskach, a także giełdę w Londynie.

Czas...

Dla jednych czas płynie wolniej, dla innych szybciej. Wszystko zależy od naszego stylu życie, od tego co robimy, gdzie jesteśmy. Jednak sieć, która nas otacza, a z która stykamy się każdego dnia, choćby podejmując gotówkę z bankomatu, składając zlecenie kupna – sprzedaży akcji, zlecając transakcje walutowe lub zwyczajnie korzystając z Internetu – musi działać wszędzie jednakowo. Sieciowe serwery czasu, nadają rytm cyfrowemu organizmowi. To od nich zależy czy usługi dostępu do Internetu dla Twoich klientów będą działały płynnie i bez zakłóceń, czy zdarzenia zarejestrowane w Twoim systemie SCADA będą miały prawidłową chronologię, a także czy transakcje w Twoim banku odbyły się po kursach jakie zostały zaakceptowane, czy może coś się jednak w „czasie” zmieniło?

Dostępne modele

Oferta serwów NTP obejmuje szeroki zakres zastosowań, od rozwiązań „pico-NTS”, adresowanych dla rozproszonych systemów automatyki, jak sterowniki sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego czy kontrola szlabanów kolejowych, po rozwiązania referencyjne, wspomagane kwantowym oscylatorem Rubidowym, które są przeznaczone do procesów biznesowych ale również do synchronizowania innych serwów czasu.

"Niepoprawna lub słaba synchronizacja nie blokuje systemu. Najczęściej w sposób niewidoczny jedynie obniża jego wydajność. Czasami zaskakuje i może zawiesić cały system IT. Jest ukrytym sprawcą wielu poważnych awarii. Często prawdziwe przyczyny takich awarii wykrywane są dopiero retrospektywnie po latach. Jeżeli awarie związane z synchronizacją dotyczą sektora finansowego, energetyki lub telekomunikacji to straty mogą być liczone w milionach. W automatyce przemysłowej, sztucznej inteligencji (AI), systemach kierowania ruchem lotniczym problemy związane ze zbyt słabą synchronizacją mogą być odpowiedzialne za bezpieczeństwo ludzi i maszyn".