Współpraca modemu GSM ze sterownikami Danfoss

Dotyczy: Siemens TC35 Terminal, Siemens MC35 Terminal, Siemens TC65 TerminalCinterion MC52i Terminal, Cinterion MC55i Terminal, Cinterion TC65 Terminal.

Sterowniki ogrzewania i wentylacji Danfoss AK-SM350 mogą komunikować się poprzez sieć LAN, modem i modem GSM. Zazwyczaj modemy GSM są wykorzystywane do wysyłania SMS z powiadomieniem. Aby modem współpracował ze sterownikiem, należy go odpowiednio przygotować, korzystając np. z HyperTerminala.

Podłączamy modem do komputera poprzez port RS232 lub konwerter RS-232/USB. Wybieramy port COM i ustawiamy parametry transmisji 9600bps, reszta bez zmian.

wysyłamy do modemy komendę AT. Jeśli odpowie OK, znaczy że jest podłączony i można zmienić konfigurację. W tym celu wpisujemy:

at+cmgf=1

(zmiana trybu PDU na TXT)

at+ipr=9600

(ustawienie prędkości portu RS-232 na 9600bps. Steroniki przemysłowe zazwyczaj nie korzystają z autonegocjacji i prędkość portu RS-232 musi być ustawiona na sztywno).

at&w

zapisujemy konfigurację.

Tak przygotowany modem będzie współpracował z większością sterowników. W razie problemów prosimy o kontakt z nami.

Aktualizacja:

Przed dokonaniem zmian w modemie, proszę sprawdzić fabryczną konfigurację. W nowym produktach Danfoss zmienił parametry portu RS232. Aktualnie sterowniki negocjują połączenie z modemem i jedyne co trzeba zrobić, to dla wygody wyłączyć żądanie kodu PIN na karcie SIM.

Ostatnia modyfikacja 23.01.2014 przez Administrator.

Wróć