Telemetryczne karty SIM/MIM, Prywatny APN - Partner ORANGE

Prywatny APN w sieci ORANGE

Prywatny APN

APN (Access Point Name) to usługa pozwalająca na tworzenie własnej podsieci do transmisji danych, w infrastrukturze operatora GSM. Podstawową zaletą rozwiązania jest większy poziom bezpieczeństwa, ale przede wszystkim możliwość zarządzania siecią. Użytkownik samodzielnie adresuje podsieć, przypisuje prawa dostępu innym użytkownikom, ustala pulę adresów IP etc. Niektóre rozwiązania telemetryczne wymagają dostępu do zewnętrznej sieci Internet, do czego potrzebny jest stały, publiczny adres IP. Usługa taka jest kosztowna, zwłaszcza kiedy jest wymagana na dużej ilości kart SIM. Dzięki APN rozwiązujemy ten problem, ponieważ ruch może zostać skierowany na zewnątrz przez dowolne łącze internetowe. Kolejna zaleta jest odwrotna, a pozwala na zablokowanie połączeń zewnętrznych. Takie rozwiązania wymagane są w systemach przemysłowych, bezpieczeństwa, a także wielu firmach.

W Orange mogą Państwo zrealizować sieci APN w jednym z trzech wariantów:

APN WSL

Orange APN WSL

Wirtualna Sieć Lokalna

Rozwiązanie umożliwia przesyłanie danych pomiędzy, modemami/modułami z kartami SIM z dodanym APN prywatnym Klienta. Możliwa komunikacja każdy z każdym lub do jednej karty „zbierającej”.

APN MSB

APN MSB Orange

Mobilna Sieć Biurowa

Rozwiązanie oparte o łącze dzierżawione. W rozwiązaniu tym dostęp do sieci GSM (karty telemetryczne) realizowany jest poprzez łącze dzierżawione, co eliminuje problem wąskiego gardła karty zbierającej.

APN GRE

APN GRE w sieci ORANGE

Rozwiązanie oparte o sieć Internet.

Rozwiązanie identyczne jak wyżej ale dostęp zrealizowany poprzez sieć Internet.

Aby skorzystać z tej usługi po stronie Klienta musi znajdować się router z obsługą tuneli GRE.

Publiczny adres IP

Dla tych, którzy nie potrzebują prywatnego APN, sieć Orange oferuje płatną usługę Stały adres IP, dzięki której urządzenie jest stale widoczne w sieci, a także może komunikować się z innymi sieciami IP. Dla tych, którzy nie chcą ponosić kosztów usługi, a potrzebują sporadycznie dostępu do sieci zewnętrznych lub korzystają z usług serwerów "Dynamic DNS", sieć Orange oferuje usługę VPN. Działa ona analogicznie jak Neostrada TP. Operator na czas aktywnej sesji przydziela losowo, zewnętrzny adres IP.

Aktywacja i korzystanie z usługi jest bezpłatne. Ponadto połączenia przez usługę VPN nie są obarczone kompresją danych.